czwartek, 2 sierpnia 2007

Upgrade do wersji 0.3

Wprowadziłem dziś pewne zmiany po stronie serwera, np. ograniczenie czasu 'życia' wysłanego WU do 4 dni, żeby uniknąć sytuacji, kiedy serwer przechowywałby w nieskończoność dane o zadaniach, które dawno przepadły.
Oprócz tego, od wersji 0.3 serwer przechowuje szacowaną prędkość każdego zdalnego komputera (klient razem z wynikami odsyła czas który był potrzebny na obliczenia), co pozwoli w przyszłości przydzielać zadania o długości zależnej od szybkości zdalnego kompa, w ten sposób wolniejsze maszyny nie dostaną zadań które trwałyby na nich zbyt długo, a szybsze nie będą 'floodować' serwera odsyłaniem wyników co 30s.

Nowa wersja serwera będzie jeszcze przez kilka dni kompatybilna z klientami w wersji 0.2, w tym czasie zalecany jest upgrade klienta do wersji 0.3.
Konfiguracja taka sama jak w poprzednich wersjach - wystarczy podać nazwę użytkownika i opcjonalnie czas przerwy między zadaniami oraz ewentualnie ustawić start z oknem zminimalizowanym.

Upgrade - powinno wystarczyć zatrzymanie klienta 0.2 i zastąpienie client.exe wersją 0.3

Po pierwszym uruchomieniu w pliku .ini pojawia się nowa linijka z wpisem hostid - jest to wygenerowany losowo identyfikator klienta. ID jest używany na serwerze w procesie przydzielania zadań oraz weryfikacji odesłanych.

Info dla posiadaczy maszyn z wieloma rdzeniami/procesorami: bez problemu da się wykorzystać wszystkie dostępne rdzenie/procesory, wystarczy stworzyć odpowiednią liczbę kopii katalogów klienta i kolejno je uruchomić, prawidłowym podziałem zadań między procesorami powinien zająć się system (testowałem na Core2 Duo, działa zgodnie z oczekiwaniami).

Brak komentarzy: